slider slider slider slider slider

Okolica

Helski Domek
ul. Wiejska 82
Hel 84-150
tel. 48 882 817 772
Szanowni Państwo,

Nasz Helski Domek zlokalizowany jest w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski, w uroczym historycznym miasteczku położonym na krańcu półwyspu Helskiego, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego.

Plaże z trzech stron półwyspu, piękne lasy, ścieżki spacerowe i wspaniałe trasy rowerowe – to tylko kilka z wielu atrakcji Helu.

Gwarny w porze letniej port rybacki w Helu oferuje mnóstwo atrakcji – rejsy widokowe, wędkarskie, świeże ryby prosto z kutra, a nawet możliwość spotkania foki przypływającej po ryby spadające z kutrów podczas rozładunku.

Obok urzekającej historycznej architektury rybackiej Hel dostarcza także innych atrakcji - funkcjonują muzea (www.helmuzeum.pl) oraz Teatr w Remizie, a także organizowane się liczne koncerty i imprezy kulturalne (www.hel-miasto.pl, www.helonline.pl).

Unikalną atrakcją Helu są także ciągnące się kilometrami systemy korytarzy i bunkrów stanowiących zabytki militarne nie tylko z czasów II wojny światowej (www.helmuzeum.pl), a także możliwość całorocznej obserwacji życia fok (www.fokarium.pl).

Z Helu funkcjonuje regularne połączenie promami osobowymi i wodolotami z Trójmiastem (www.zegluga.pl, www.komunikacja.trojmiasto.pl), dające możliwość organizowania dalszych wypraw.

Do powrotu z wycieczek zachęcać będą Państwa Helskie restauracje słynące z doskonałej kuchni i potraw z lokalnych morskich specjałów, ocenianych podczas dorocznego Dnia Ryby.

Czekają na Państwa także rejsy turystyczne, czartery łodzi i szkolenia motorowodne, a także nurkowanie i eksploracja wraków (www.formoza-rib.pl).

Okolica

Warto wiedzieć

znaczek
www.zegluga.pl
Połączenia promowe z trójmiastem

Z Helu funkcjonuje regularne połączenie promowe do Gdańska, Gdyni i Sopotu – dające możliwość organizowania dalszych wycieczek, a także będące alternatywą dla dojazdu do Helu samochodem.
znaczek
www.gohel.pl
Hel dla smakoszy

Do powrotu z wycieczek zachęcać będą Państwa helskie restauracje słynące z doskonałej kuchni. Wśród naszych ulubionych są: restauracja – słynąca z przysmaków rybnych i nie tylko Pub Nelson (ul. Wiejska)
znaczek
www.helmuzeum.pl
Hel kulturalny

Obok urzekającej architektury Hel dostarcza także innych atrakcji - funkcjonują muzea – w tym wspaniałe Muzeum Morskie w starym kościele oraz muzeum przy Fokarium Helskim. W sezonie odbywają się imprezy kulturalne – przedstawienia w Teatrze w Remizie, a także Letni Festiwal muzyczny.
znaczek
www.ddayhel.pl
Hel militarny

Unikalną atrakcją Helu są ciągnące się kilometrami systemy korytarzy i bunkrów stanowiących zabytki militarne nie tylko z czasów II wojny światowej oraz urządzone w nich mini muzea i wystawy militariów.
znaczek
www.fokarium.pl
Foki w Helu

Wizyta w Helu niezależnie od pory roku da Państwu możliwość całorocznej obserwacji życia fok w Helskim Fokarium. Może się także zdarzyć iż na wiosnę spotkają Państwo fokę wypoczywającą na morskiej plaży lub trafią na akcję wypuszczania młodych fok do Zatoki.