slider slider slider slider slider

Okolica

slider
Helski Domek
ul. Wiejska 82
Hel 84-150
tel. 48 600 564 668
Szanowni Państwo,

Helski Domek zlokalizowany jest w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski, w historycznym miasteczku położonym na krańcu półwyspu Helskiego, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego.
Gwarny w porze letniej port rybacki w Helu oferuje mnóstwo atrakcji jak rejsy turystyczne, rejsy wędkarskie, czartery łodzi i szkolenia motorowodne, a także nurkowanie i eksploracja wraków.
Wypływające z portu na codzienne połowy kutry rybackie dadzą Państwu niezapomnianą możliwość zaopatrzenia się w świeżo złowione ryby.
Przede wszystkim jednak znajdą Państwo w Helu i jego okolicach nadmorskie lasy i wspaniałe bałtyckie plaże zaliczane do najpiękniejszych na świecie, a także mnóstwo atrakcji.

Okolica

Warto wiedziec

znaczek
www.zegluga.pl
Połączenia promowe z trójmiastem
czytaj więcej

Z Helu funkcjonuje regularne połączenie promowe do Gdańska, Gdyni i Sopotu – dające możliwość organizowania dalszych wycieczek, a także będące alternatywą dla dojazdu do Helu samochodem.

www.zegluga.pl
www.komunikacja.trojmiasto.pl

znaczek
www.gohel.pl
Hel dla smakoszy
czytaj więcej

Do powrotu z wycieczek zachęcać będą Państwa helskie restauracje słynące z doskonałej kuchni. Wśród naszych ulubionych są: restauracja – słynąca z przysmaków rybnych i nie tylko Pub Nelson (ul. Wiejska), restauracja Izdebka gdzie smakosze zachwycą się zupą rybną i innymi rybnymi przysmakami (ul. Wiejska) i oczywiście najbliższa Helskiego Domku – bo mieszcząca się w tym samym budynku Stara Tawerna Helska, w której ofercie znajdują się potrawy z ryb i innych lokalnych produktów.
Jeśli poszukują Państwo sałatek i marynat ze świeżo łowionych ryb należy odwiedzić bar Ryby TO-TU na ul. Wiejskiej 57.

Tradycyjnie odbywają się też w Helu imprezy kulinarne jak Dzień Ryby, degustacje kaszubskich specjałów (Centrum Kaszubskie ul. Wiejska 80).

www.gohel.pl

Obok urzekającej architektury Hel dostarcza także innych atrakcji - funkcjonują muzea – w tym wspaniałe Muzeum Morskie w starym kościele oraz muzeum przy Fokarium Helskim.
W sezonie odbywają się imprezy kulturalne – przedstawienia w Teatrze w Remizie, a także Letni Festiwal muzyczny.

www.gohel.pl
www.hel-miasto.pl
www.helmuzeum.pl
www.cmm.pl
www.helonline.pl

Unikalną atrakcją Helu są ciągnące się kilometrami systemy korytarzy i bunkrów stanowiących zabytki militarne nie tylko z czasów II wojny światowej oraz urządzone w nich mini muzea i wystawy militariów.

Jedną z większych atrakcji Helu jest odbywający się corocznie D-Day Hel, w którym bierze udział wiele historycznych formacji i pojazdów – znakomicie prezentujących się na tle historycznej zabudowy Helu i nadmorskich plaż.

www.gohel.pl
www.helmuzeum.pl
www.ddayhel.pl

Wizyta w Helu niezależnie od pory roku da Państwu możliwość całorocznej obserwacji życia fok w Helskim Fokarium. Może się także zdarzyć iż na wiosnę spotkają Państwo fokę wypoczywającą na morskiej plaży lub trafią na akcję wypuszczania młodych fok do Zatoki.

www.fokarium.pl